VIDEOBLOG

Videoblog „Jak se žije v karanténě“ je občasným „aggiornamentem“ z římské „červené zóny“, ve které my, misionáři obláti, máme svůj evropský scholastikát, tedy dům, kde studují a misijně se formují naši spolubratři ve formaci. A právě dva čeští mladí obláti nám přibližují to, jak se teď v italské karanténě žije. Jedno je jisté: také spolu!

children, study of, laptop

Jak se žije v karanténě – díl III.

Naši oblátští scholastici (mladí studující spolubratři v misijní formaci) ve Vermicinu nedaleko Říma začali včera studovat teologii online! Pravděpodobně bude ještě třeba vychytat pár drobností, ale život jde dál. Hledáme všichni nové cesty a kdoví… třeba právě ta dnešní situace může být konečně příležitostí ke změně našeho smýšlení… „obrácení“ se tomu říká…

Pokračování »
pizza, food, cheese

Jak se žije v karanténě – díl II.

I v době různých virů má naše mezinárodní formační komunita pořádný hlad. Hlad a dobrý spánek jsou totiž základním znakem kvalitního povolání. Sobotní oběd připravuje Ivan z Itálie, Menelio z Paraguaye, natáčí Oto z Česka a mihne se Pavel z Česka. Tak dobrou chuť!

Pokračování »
lawnmower, gardening, lawn-mower

Jak se žije v karanténě – díl I.

V římské „červené zóně“ jde život našich mladých scholastiků (spolubratří ve formaci) i v těchto dnech dál. A není to jen tak nějaký život. Je to i teď život komunitní a misionářský. Třeba i při práci na zahradě… Ale od pondělí 16. března pokračuje po týdenních prázdninách studium teologie na Lateránské univerzitě: online!

Pokračování »
Scroll to Top